top of page

Niaouli Yağı

Güncelleme tarihi: 10 Eki 2023

Niaouli yapraklarının buhar distilasyon yöntemiyle distile edilmesiyle elde edilmiş bitkisel yağıdır. Bitki, Tea Tree Oil (çay ağacı yağı) ile aynı ailedendir. Yoğunluğu az ve renksiz bir yapıya sahiptir. Özellikle KAdınların Vajinal bölgelerinde enfeksiyon gibi etkenlerden iç çamaşırı kokusu ve daha hijyenik kalması için kullanılır. Vajinal akıntı ve kokulardan korunmak için ilaç gerekli olsa da çamaşırın da temiz olması gereklidir, iç çamaşırları yıkadığınızda çamaşır makinenize 1-2 damla niaoli koyarsanız istediğiniz temizliği daha etkili elde edebilirsiniz.Yine Niaouli yağını iç çamaşırınıza da damlatarak kulanabilirsiniz fakat cildinize uygulamamanızda fayda vardır.

Dilediğiniz ve alerjen etkisi olmayan bir sabit yağ veya bitki suyu ile max. %1 oranında seyreltebilir ve sürebilirsiniz. Ya da 40 ml suya, 20 damla ekleyerek, kullanabilirsiniz. Cildinize kullanmak isterseniz de 30 ml Jojoba yağı içine 5-10 damla dökerek cildinize sürebilirsiniz. 20 ml alkole 20 damla ekleyip, en üste de 30 ml su ekleyerek kolonya da yapabilirsiniz. 3 damla damlatarak, 10-15 dakika bulunduğunuz ortama difüzör yardımı ile de kokousunu dağıtabilirsiniz. İçindekiler: Melaleuca Quinquenervia Leaf Oil (Niaouli Yağı), 1,8-cineole, limonene,terpineol, a-pinene

* Niaouli yağının içindeki doğal maddelerdir. Sonradan eklenmemiştir. İlaç değildir ve doktorunuza danışarak kullanmanız gereklidir.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page