top of page

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI: Kabak çekirdeği yağının faydalarını biliyor musunuz?

Kabak çekirdeği yağı: Birçok A, B ve E vitamini içeren,Omega 3, Omega 6, potasyum, demir, fosfor ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengin olan kabak çekirdeği yağı, vücutsağlığı başta olmak üzere tüm organizma üzerinde faydalı etkiye sahiptir. İçerdiği tüm maddeler sayesinde cilt ve saç başta olmak üzere tüm vücuda yararlıdır.Kabak çekirdeği yağı vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır.

Güçlü bir antioksidan etkiye sahip olan Kabak çekirdeği yağı, bu özelliği sayesinde vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır ve prostat kanseri dahil birçok hastalığın riskini azaltır. Kolesterol seviyelerini dengelemeye yardımcı olur. İçerdiği omega-3 ve omega-6yağ asitleri sayesinde kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı olan Kabak çekirdeği yağı, uzun vadede kolesterol seviyesinin dengelenmesine yardımcı oluyor..

kabak çekirdeği yağı satın al, kabak çekirdeği yağı, kabak çekirdeği yağı nedir.
kabak çekirdeği yağı

Kabak çekirdeği yağının genelolarak vücuda faydalarından bahsetmiştik ama aynızamanda cilt ve saç sağlığınaolan etkilerinden de bahsetmek istiyoruz.Cilde ve saça faydaları bu kadar çok ve etkili olduğundaneminiz ki onudahadaçokseveceksinizve bu etkileri için kullanmak isteyeceksiniz.


Hücrelerin onarılmasınayardımcı oluyor, hücre canlanmasını hızlandırıyor


Kabak çekirdeği yağı, hem antioksidan hem de vitamin özellikleri sayesinde hücresağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir, hücreleri canlandırır ve mevcut hasarın daha hızlı onarılmasını sağlar.


Kaz ayağı ve benzeri ciltte oluşan hasarların ve yaşlanma etkilerini hafifletiyor


Kabak çekirdeği yağı, kaz ayağı gibi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı yağlardandır. Cilt dostu kabak çekirdeği yağını gıda ve kozmetik sektörlerine kullanabilirsiniz.Gıda kalite üretilmiş olan kabak çekirdeği yağı, kabak çekirdeklerinin soğuk sıkım yöntemi ile sıkılmasından oluşur. Dahilen ve haricen kullanılan kabak çekirdeği yağını dilerseniz yemeklerinizde dilerseniz gıda takviyesi şeklinde sade olarak kullanabilirsiniz. Vücunuza sürerekte kullanabileceğiniz kabak çekirdeği yağı cilt dostudur.


ÖNEMLİ UYARI


Bu yazı bilgilendirme amaçlı olup reçete niteliği taşımamaktadır. Cilt bakımürünlerini dermatoloğa ve/veya güzellik ve kişisel bakım uzmanına danışmadan kullanmayınız. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere uzmanların size uygun olmadığını söylediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page