top of page

incir çekirdeği yağı

Güncelleme tarihi: 3 May

incir çekirdeği yağı


incir çekirdeği yağı ile alakalı bilgileri aşağıda sizlere sunuyoruz.


İncir çekirdeklerinin özenle incirlerden ayrılmasının ardından bizlere ulaşması ile başlayan çekirdeği yağa dönüşmesini sizlere anlatacağız.


Ayıklanan incir çekirdekleri kurutulduktan sonra yağının sıkımı için hazır hale gelir. Yağı sıkılması için çeşitli eleme yöntemlerinden geçen çekirdekler son elemeden de sağlıklı şekilde geçtikten sonra kalite kontrol bölümünün onayına sunulur.


Kalite bölümünün onayından geçen incir çekirdekleri artık soğuk sıkım tesisinde teknolojik makineler aracılığı ile yağı çıkana kadar sıkılır. Yağı ve yağı sıkılmış posası ayrılan incir çekirdekleri artık yağ olarak adlandırabileceğimiz ilk haline bürünmüş oldu.


Çeşitli dinlendirme metodları ile dinlendirilen ve son aşamada filtre işlemlerinden geçen İncir çekirdeği yağı artık incir çekirdeği yağı olarak adlandırılacak derecede saf ve temizlenmiş hale geldi.


saf incir çekirdeği yağı içerisinde bulunan palmitik asit, oleik asit ve linoleik asit gibi değerli asitler sayesinde ilaç, gıda ve kozmetik sektörlerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. İçerisinde omega -3 , omega-6 ve omega -9 bulunduran incir çekirdeği yağı e vitamini deposudur.


İncir çekirdeği yağı içerisinde potasyum, magnezyum ve kalsiyum içerir.


 

incir çekirdeği yağı

  • %100 soğuk sıkım, karışımsız ve saftır.

  • yerli üretim tohumlardan, yerli olarak üretilmiştir.

  • Tarım bakanlığı izni ile gıda kalite üretilmiştir ve ilaç değildir.

incir çekirdeği yağı nedir?


İncir çekirdeği yağı vücuda dışarıdan alınan ve vücutta sentezlenmeyen yağ asitlerini içermektedir.


İncir Çekirdeği Yağı Faydaları


İncir çekirdeği yağı mineral ve vitamin bakımından oldukça zengidir. İlaç, gıda, kozmetik gibi alanlarda kullanımı olan incir çekirdeği yağı soğuk sıkım yöntemi ile gıda kalite üretilmiştir.

 

İncir çekirdeği yağı nereden alınır?


İncir çekirdeği yağını internet sitemizden alabileceğiniz gibi yine satışa açık olduğu sürece online pazaryerlerinden de satın alabilirsiniz.
3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page