top of page

Aromaterapi Yağları

Esansiyel Yağlar & Uçucu Yağlar


Buhar distilasyon yöntemi ile üretilen uçucu yağlar, aromaterapi yağları


İnsanlık tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan aromaterapi, günümüz teknolojisinin yardımı ile artık çok daha yaygınlaşmıştır. Aromaterapi yağları genelde uçucu yağların kullanıldığı ve insanların bu yağların frekansları ve kokuları ile ilgilendiği bir daldır.
Buhar distilasyon yöntemi ile üretilen uçucu yağlar, aromaterapi yağları
aromaterapi yağları

Aromaterapi yağları, kazanlar yardımı ile buhar distilasyonu üretim metodu ile bitkilerin yaprakları öncelikli diğer bölümlerinin de kullanılarak yağlarının elde edilerek oluşturulmuş tıbbi aromatik bitkisel yağlarına denmektedir.


Uçucu yağlar, soğuk sıkım yağlar gibi herhangi bir pres ya da fiziksel işlemden geçmek yerine üretim ham maddeye buhar teması ile gerçekleşmektedir. Genelde kazanlar yardımı ile üretilen uçucu yağlar soğuk sıkım ve maserasyon yağlara göre üretimi ve verimi daha zor yağlardandır. Üretimi zor olan bu esansiyel, uçucu yağların fiyatları da üretim zorluğu ile doğru orantılı olarak yükselmektedir.


Uçucu Yağ Nerede Kullanılır?


Uçucu yağlar, aromaterapi sektörünün yanında bir çok sektörde de ham madde olarak kullanılmaktadır. İlaç, gıda ve kozmetik sektörlerinde de oldukça fazla kullanılacaktır.

Aromaterapi yağları nereden satın alınır?

Aromaterapi yağlarını internet sitemizden satın alacağınız gibi online pazaryerlerindeki beyarvita mağazalarından da satın alabilirsiniz.

Whatsapp ve mail yolu ile de sipariş oluşturabilmeniz için sitemizin en üst kısmında whatsapp butonu aktiftir.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page