top of page
çörekotu yağı

Çörekotu Yağı

Çörekotu Yağı, soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş ve gıda kalite yağlar arasında oldukça önemli role sahip tıbbi aromatik bitkisel yağdır.

Çörekotu Yağı, insanlık tarihinin başından beri kullanılan mucizevi yağlardandır. Günümüzde dahi en çok tercihe dilen yağların başında gelir.

   Ülkemizde karasal iklimde de ekilebilen ve içerisindeki yüksek yağ miktarı ile çörekotu tohumu üretimi yaygındır. 

            İçerisindeki yüksek timokinon sayesinde aromaterapi, ve kimya sektörlerinde adını sıklıkla duyabileceğiniz çörekotu yağı soğuk sıkım yöntemi ile üretilmektedir.  İçerisindeki bileşenler sayesinde bitkisel ürün sektüründe de kullanılan çörekotu yağı  toptan ve perakende olarak internet sitemizde ve online pazaryerlerinde satışa sunulmuştur.

Çörekotu Yağı Hakkında

çörekotu yağı analizi

Çörekotu Yağı

Botanical Name : Nigella Sativa

Family Name : Ranunculaceae

Black Cumin Seed Oil

Diğer İsimleri : Black Caraway, Roman Coriander, Black seed oil, black cumin oil

Analysis

Specific Gravity : 0.9000-0.9350 - 25C

Refractive index : 1.5010-1.5060 - 20C

soğuk sıkım üretim şeması

Soğuk Sıkım Yağları Nasıl Üretiyoruz ?

toptan çörekotu yağı

Çörekotu Tohumu Yağı

Ülkemizde oldukça fazla üretilen çörekotu tohumlarının toplanıp soğuk sıkılması  yöntemi ile elde edilen çörekotu yağı yerli üretim yağlarımızdandır.

çörekotu yağ

Yüksek Timokinonlu
Çörekotu Yağı

Çörekotu yağı içerisinde bulundurduğu asitlerden ziyade yüksek timokinon değeri ile dikkat çeken yağlardandır.  Aromaterapi sektöründe fazla tercih edilmektedir.

çörekotu yağı

Çörekotu Yağı
nereden satın alınır?

Çörekotu Yağı, web sitemizden ve online satış kanalları olan trendyol.com, amazon.com, hepsiburada.com, n11.com gibi sitelerden beyarvita mağazalarından satın alınabilir.

bottom of page